Letnie rekolekcje nauczycieli odbyły się w Piwnicznej-Zdroju, w Beskidzie Sądeckim, w dniach 8- 15 sierpnia 2015 roku. Uczestniczyły w nich 34 osoby. Byliśmy tam po raz drugi: nie mogliśmy tam nie wrócić. Znów odwiedziliśmy piękny Stary Sącz, widzieliśmy także Ogrody Biblijne w Muszynie i przemierzyliśmy kilka nowych górskich szlaków. Wszystkie skąpane w słońcu i niezmiennie nagrzanym powietrzu. Upał nie dał wytchnienia. Ratował nas Poprad, wspaniała piwniczanka, i oczywiście dobry humor, wypływający z wnętrza...

...w które staraliśmy się wejrzeć. Temat rekolekcji, podobnie jak wszystkich letnich rekolekcji RRN w tym roku, brzmiał "Ja - Ty - My - i Bóg" i dotyczył relacji człowieka z Bogiem i z bliźnimi. Rozważaliśmy wiele fragmentów pism św. Tereski od Dzieciątka Jezus, w których analizowała ona swoje relacje z rodziną, współsiostrami i Panem Bogiem.

Towarzyszyli nam ks. Andrzej Mazański i ks. Robert Wyszomirski, odwiedził nas także ks. Dariusz Kowalczyk. Stałymi punktami każdego dnia rekolekcji były: medytacja, Eucharystia, konferencja, grupy dzielenia, nieszpory i adoracja. Mieliśmy także okazję wysłuchać relacji siostry Magdaleny, przełożonej Domu Sióstr Szarytek, u których mieszkaliśmy, o jej pracy w Magadanie. Magadan to miasto na Kołymie, założone dla tych, którzy przeżyli obozy pracy w kopalniach. Miasto odcięte od świata, naznaczone niezwykle ciężkim klimatem, cierpieniem, skazaniem i śmiercią. A jednak siostra Magdalena rozpromienia się, gdy je wspomina, i bardzo do niego tęskni.

W czasie rekolekcji obchodziliśmy wspomnienie św. Maksymiliana, które było zarazem wyczekiwanymi imieninami dwóch małych, towarzyszących nam bardzo dzielnie Maksów. Dzieci, które miały w czasie naszych rekolekcji swoje spotkania, miały też okazję wysłuchać ciekawej opowieści, rysować, bawić się, ale także rozważać tajniki swojego własnego wnętrza.

Całość zakończyliśmy mszą świętą i obiadem w Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej. Żal było się rozstawać... Pozostaje nadzieja, że spotkamy się za rok, w powiększonym gronie!

Droga z Niemcowej

 Droga z Eliaszówki  Fragment widoku z wieży widokowej na Eliaszówce   Droga z Łomnicy
        
 I my w drodze...
            
  Dobrodziejstwo wody w palącym słońcu
    A to ci, których nie widać na innych zdjęciach... choć też nie wszyscy. Zapraszamy, bo do nasz dołączyć!