Książeczka W ramionach Miłosierdzia - Odkrywając dar Ducha została przygotowana w oparciu o materiały archiwalne Ruchu Rodzin Nazaretańskich z lat 1990-1991. Są to teksty konferencji, które były odczytywane na spotkaniach centralnych Ruchu w parafii św. Anny w Warszawie, a następnie wykorzystywane jako materiał do rozważań w grupach dzielenia. Tematem książeczki jest oddanie się Miłości Miłosiernej w duchu św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Pozycja wydana z okazji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w Krakowie, 19.11.2016 r. na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia i 1050-lecia Chrztu Polski. Wrocław 2016 r.

Publikacja zawiera materiały na spotkania małżeńskie. Opracowane tematy zawierają fragment z Pisma św., krótki komentarz, kilka świadectw, pytania do spotkań w grupach dzielenia, propozycje dla małżonków. Wrocław 2016r.

Publikacja zawiera obszerne fragmenty dwóch pozycji ks. Aleksandra Żychlińskiego: Pełnia umiejętności świętych i Wtajemniczenie w umiejętność świętych wydanych w 1992 r. w ramach Biblioteki duchowości Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Wrocław 2016 r.

Moim powołaniem jest Miłość to publikacja, która została przygotowana w oparciu o materiały archiwalne Ruchu Rodzin Nazaretańskich z lat 1989-1991. Są to teksty konferencji, które były odczytywane na spotkaniach centralnych Ruchu w parafii św. Anny w Warszawie, a następnie wykorzystywane jako materiał do rozważań w grupach dzielenia. Tematyka konferencji oparta była na pismach św. Teresy od Dzieciątka Jezus.