Grupa nauczycieli Ruchu Rodzin Nazaretańskich po raz kolejny zaprasza nauczycieli i rodziców na warsztaty dotyczące wychowania i relacji w rodzinie czy grupie wychowawczej. Prowadzone będą pod kierunkiem psychologa, w niewielkiej grupie dyskusyjno-warsztatowej. W czasie spotkania będzie możliwość opowiedzenia o konkretnych problemach, doświadczeniach, pytaniach, z którymi spotykamy się w kontakcie z młodzieżą i dziećmi. Będziemy starali się znaleźć na nie odpowiedź i zrozumieć ich źródło, opierając się o chrześcijańską koncepcję natury człowieka. W miarę chęci i potrzeb uczestników grupy, kontynuacją może być rozmowa o problemach z sobą samym.

Warsztaty poprowadzi pani Beata Rusiecka, psycholog i psychoterapeuta. Od 1996 r. związana z Międzynarodowym Instytutem Badań i Terapii Strat związanych z Ciążą oraz Przemocy wobec Dzieci (obecnie Stowarzyszenie Doradców Żywa Nadzieja). Od 2000 r. stosuje w psychoterapii podejście oparte na metafizyce i antropologii św. Tomasza z Akwinu. Od 2007 roku pracuje z nauczycielami w Szkole Wychowawców.

Warsztatom będzie także towarzyszył kapłan.

Miejsce:Żoliborz, dom parafialny parafii Dzieciątka Jezus, ul. Mierosławskiego 6. Dogodny dojazd metrem (pl. Wilsona) lub tramwajem  / autobusem (pl. Inwalidów).

Termin:  chcemy zorganizować dwie grupy warsztatowe, po dwa spotkania dla każdej grupy:

spotkanie 1 - wtorek 30.10.2012, godz. 15.30 lub 18.30 (do wyboru, w miarę wolnych miejsc)

spotkanie 2 - wtorek 6.11.2012, godz. 15.30 lub 18.30.

Można uczestniczyć w obu lub tylko w pierwszym spotkaniu. Liczba miejsc jest ograniczona.

Koszt: proponujemy udział w kosztach w wysokości 15 zł od spotkania. Warsztaty zostaną także dofinansowane przez Ruch Rodzin Nazaretańskich.

Zgłoszenia:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wychowanie jest najbardziej fascynującą i najtrudniejszą przygodą życia. Wychowywać – z łacińskiego educere – znaczy wyprowadzać z samego siebie, by wprowadzać w rzeczywistość, prowadzić ku pełni, która sprzyja rozwojowi  osoby. (…) Dlatego bardziej niż kiedykolwiek potrzebni są autentyczni świadkowie, a nie zwykli dystrybutorzy reguł i informacji; świadkowie, którzy potrafią widzieć dalej niż inni, ponieważ ich życie obejmuje sfery bardziej rozległe. Świadek to ten, który jako pierwszy żyje tym, co głosi.

Benedykt XVI, 1 stycznia 2012 r.