Grupa nauczycieli i wychowawców skupia osoby związane z edukacją, wychowaniem, szkolnictwem i uczelniami wyższymi z Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej. Spotykamy się co miesiąc na kilkugodzinnym skupieniu, podczas którego staramy się rozważać problemy wychowania i relacji do drugiego człowieka w świetle wiary. Opieramy się najczęściej na wypowiedziach ostatnich papieży, dotyczących współczesnego świata, kultury, roli rodziców i wychowawców, nowej ewangelizacji, a także wiary jako wewnętrznego stosunku do Pana Boga, do człowieka i do samego siebie. Rozważania łączą się z adoracją Najświętszego Sakramentu, wysłuchaniem konferencji kapłana, który nam regularnie towarzyszy, oraz dzieleniem w małych grupach. Uczestniczymy także we Mszy świętej, odprawianej w zbiorowej intencji uczestników. Każde spotkanie zawiera wreszcie agapę, pozwalającą na swobodną rozmowę i wymianę poglądów.
Szczególny charakter mają spotkania w okresie Adwentu i Wielkiego Postu, kiedy staramy się zaplanować dłuższe skupienie; w okresie Bożego Narodzenia zaś wspólnie kolędujemy. W czasie wakacji organizujemy rekolekcje dla środowiska nauczycieli i wychowawców.
Większość z nas spotyka się także co tydzień w grupach parafialnych RRN. Wśród nich grupa przeznaczona specjalnie dla nauczycieli spotyka się przy parafii św. Stanisława Kostki na Żoliborzu, dwa razy w miesiącu, w poniedziałki o godz. 17. Zapraszamy!
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   
 

  Materiały na spotkania centralne

book web 

                  

   Wydarzenia

wydarzenia4