Ruch Rodzin Nazaretańskich

Archidiecezji Warszawskiej

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i sympatyków naszego Ruchu, a zwłaszcza animatorów, na doroczny adwentowy dzień skupienia RRN na Jasnej Górze, który odbędzie się w sobotę, 2 grudnia, pod hasłem Pomnożyć dar zawierzenia. Podczas naszego skupienia odnowimy akt zawierzenia Ruchu Rodzin Nazaretańskich Matce Bożej złożony na Jasnej Górze przed dziesięciu laty, 30 listopada 2013 r. Będziemy mieli również okazję do podziękowania za 10 lat istnienia Stowarzyszenia Ogólnopolskiego RRN, które zostało powołane 29 listopada 2013 r. jako federacja stowarzyszeń diecezjalnych.

Poniżej zamieszczamy plan dnia skupienia oraz godziny odjazdu autokarów.

Zapraszamy na rekolekcje zimowe, które odbędą się w dniach 13.01 – 20.01.2024 r.  w Ośrodku Rekolekcyjno - Wypoczynkowym  pw. Miłosierdzia Bożego w Zakopanem, Cyrhla 37. Poprowadzi je ks. Andrzej Banaszek. Koszt całych 7 dniowych rekolekcji z 3 posiłkami wynosi 950 zł za osobę dorosłą, 750 zł za dziecko do 9 lat, 100 zł za dzieci do 3 lat. Zapisy i zaliczki w kwocie 100 zł od osoby dorosłej, 50 zł od dziecka, zbiera Kasia Duda tel. 502518553.

Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim, które odbędzie się w sobotę 4 listopada 2023 r. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, przy ul. Piastowskiej 6a. Spotkanie rozpoczniemy przygotowaniem do Mszy Św. o godzinie 10:45.

Z radością zapraszamy na spotkanie rodzin z dziećmi, które odbędzie się w sobotę 21.10.2023 r. o godz. 10:30 w parafii Bogurodzicy Maryi na Jelonkach, przy ul. Powstańców Śląskich 67d. Rozpoczniemy adoracją Najświętszego Sakramentu, po której ks. Andrzej Banaszek odprawi Mszę Świętą w kaplicy adoracyjnej (wejście z prawej strony kościoła), a natępnie zapraszamy rodziców na spotkanie z ks. Andrzejem, a dzieci na spotkanie z animatorami.

Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową na ogólnopolską inaugurację pracy formacyjnej Ruchu Rodzin Nazaretańskich, która odbędzie się w sobotę 30 września, w Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy, w archidiecezji lubelskiej. Jest to jedno z najstarszych sanktuariów Maryjnych w Polsce (starsze niż Jasna Góra). Jego historia sięga XIII wieku i od tego czasu miejsce to słynie łaskami i cudami.

Miejsca i godziny odjazdu autokarów:

W piątek 01.09 o godz. 19.00 rozpoczniemy nasze spotkania formacyjne RRN w parafii św. Stanisława BM, przy ul. Bema 73/75. Ponieważ jest to pierwszy piątek miesiąca będzie Msza Św. i adoracja Najświętszego Sakramentu.

W sobotę 02.09 zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim, które odbędzie się w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, przy ul. Piastowskiej 6a. Spotkanie rozpoczniemy Mszą Św. o godzinie 11.00

Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim, które odbędzie się w sobotę 5 sierpnia 2023 r. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, przy ul. Piastowskiej 6a. Spotkanie rozpoczniemy przygotowaniem do Mszy Św. o godzinie 10:45.

Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim, które odbędzie się w sobotę 3 czerwca 2023 r. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, przy ul. Piastowskiej 6a. Spotkanie rozpoczniemy przygotowaniem do Mszy Św. o godzinie 10:45.

Zapraszamy na pielgrzymka do Płocka w dniu 20 maja 2023 r.
Program pielgrzymki:
1. Msza Święta oraz zwiedzanie ekspozycji w podziemiach Sanktuarium
Bożego Miłosierdzia godz. 10.00
2. Zwiedzanie Muzeum Mazowieckiego w Płocku
3. Zwiedzanie Katedry Wniebowzięcia NMP z XII wieku w Płocku
4. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku nad
Wisłą

Ruch Rodzin Nazaretańskich Archidiecezji Warszawskiej organizuje letnie rekolekcje formacyjne na Podtatrzu. Rekolekcje są adresowane do rodzin, a także do osób samotnych pragnących pogłębić swoja osobistą relację z Bogiem. Ośmiodniowy pobyt z codzienną Eucharystią, konferencją i dzieleniem się swoim doświadczeniem Boga, to doskonały czas na refleksję osobistą przeżywaną w większej wspólnocie ludzi chcących żyć na co dzień z Jezusem i Jego Matką. Miejscem rekolekcji jest płaski teren Czarnej Góry i Jurgowa z pięknymi widokami na Tatry. W trakcie rekolekcji nawiedzimy sanktuaria Matki Bożej w Ludźmierzu i na Wiktorówkach, a także inne kościoły w rejonie Zakopanego. Wygodne kwatery, pełne całodzienne wyżywienie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, bliskość kościoła, to wszystko stwarza doskonałe warunki zarówno modlitwy jak i relaksu. Koszt pełnego pobytu to 1000 zł dla osób dorosłych i 800 zł dla dzieci do lat 7. Dojazd na miejsce rekolekcji we własnym zakresie lub organizowanym autokarem z Warszawy i z powrotem. Termin rekolekcji: 01.07 – 9.07.2023 r. Serdecznie zapraszamy. 

Zgłoszenia przyjmuje do 30 maja 2023 r. animator Tadeusz Markisz w każdy piątek po spotkaniu o godz. 19.00 w kościele św. Stanisława BM przy ul. Bema 73/75, lub tel. 607 283 748, mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Szczegóły w obowiązkowej karcie zgłoszeń do pobrania.

Przystanki autobusu 1.07.2023

Z radością zapraszamy na nasze spotkanie, które odbędzie się w sobotę 15.04.2023 r. o godz. 10:30 w parafii Bogurodzicy Maryi na Jelonkach, przy ul. Powstańców Śląskich 67d. Rozpoczniemy adoracją Najświętszego Sakramentu, po której ks. Andrzej Banaszek odprawi Mszę Świętą w kaplicy adoracyjnej (wejście z prawej strony kościoła).

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i sympatyków naszego Ruchu na XXVI Międzynarodową Pielgrzymkę RRN na Jasną Górę pod hasłem: Rozpalić na nowo dar Boży (por. 2 Tm 1, 6). Pielgrzymka odbędzie się jak zwykle w wigilię Niedzieli Miłosierdzia, czyli 15 kwietnia br. Pragniemy podjąć wezwanie Ojca Świętego Franciszka, aby w rocznicę zawierzenia świata, Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi (które miało miejsce 25 III 2022 r.) odnowić to zawierzenie w naszym życiu osobistym i wspólnotowym. Nasze spotkanie rozpoczniemy w katedrze częstochowskiej. Następnie procesyjnie udamy się na Jasną Górę. Tam odnowimy nasz akt oddania przed cudownym wizerunkiem Czarnej Madonny a następnie będziemy uczestniczyć w Eucharystii w bazylice. Zapisy: Teresa tel. 608 198 749

Program pielgrzymki i rozkład odjazdu autokarów: